Wczasy nad morzem w Pobierowie. Które atrakcje warto zobaczyć?

Wczasy nad morzem w Pobierowie. Które atrakcje warto zobaczyć?

Wczasy nad morzem w Pobierowie. Które atrakcje warto zobaczyć?

Polskie plaże są wciąż miejscem odwiedzanym w sezonie przez miliony urlopowiczów. Bałtyk oferuje mnóstwo atrakcji, jednak w celu zaplanowania naprawdę niezapomnianych wczasów trzeba wybrać odpowiednią lokalizację. Takim miejscem jest właśnie Pobierowo koło Rewala, które obfituje w przestronne plaże i mnóstwo ciekawych atrakcji dla małych, i dla dużych. Zobacz, co warto zobaczyć w Pobierowie?  

Pobierowo ー idealne miejsce na wczasy 

Pobierowo to miejscowość wypoczynkowa usytuowana w zachodniej części gminy Rewal, w powiecie gryfickim. Niewielkie miasteczko jest zamieszkiwane na stałe przez nieco ponad tysiąc osób, ale w sezonie życie w okolicy zaczyna szybko kwitnąć. Infrastruktura wsi pozwala na pełne bezpieczeństwo i wygodę. Na głównym deptaku, ulicy Grunwaldzkiej, zobaczy się występy taneczne i muzyczne. Jednocześnie nie ma mowy o efekcie przytłoczenia ー każdy będzie mógł się w pełni zanurzyć w nadbałtyckim folklorze i efektywnie odpocząć. Wczasy nad morzem w Pobierowie są idealną propozycją dla osób, które szukają atrakcji, ale lubią też spędzić moment na spokojnie.  

Piaszczyste plaże w Pobierowie

Niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych atrakcji, którą sprawdzamy podczas patrzenia na noclegi nad morzem, są plaże. Te w Pobierowie i w okolicach potrafią zaskoczyć niejednego wczasowicza. Szerokie plaże rozciągają się przez cały powiat gryficki. W samym Pobierowie wytyczono 400-metrowe kąpielisko strzeżone, które w trakcie sezonu patrolowane jest przez ratowników usytuowanych w trzech budkach ratowniczych w godzinach 10.00ー18.00. Dodatkową zaletą okolicy jest miękkość piasku i brak kamieni.  Odpowiednio przygotowane morze ma dość długi obszar płytki, perfekcyjnie nadający się na zabawy w wodzie z małymi dziećmi. Plaże w Pobierowie rozciągają  się na ponad 4 kilometry i mają średnią szerokość wynoszącą ponad 40 metrów. Dzięki temu każde wczasy nad morzem w tym miejscu będą niezapomniane! 

Atrakcje Pobierowa i okolic, które trzeba zobaczyć

Choć w naszym ośrodku wczasowym z basenem i SPA czas mija niezwykle szybko, atrakcje Pobierowa aż proszą się o odwiedzenie. Przede wszystkim warto udać się do położonego nieopodal Trzęsacza. Na malowniczym klifie usytuowane są ruiny kościoła, które przez ostatnie dekady wielokrotnie zmniejszały się. Pierwszy fragment zabytkowego kościoła osunął się już w 1901 roku, przy czym warto dodać, że początkowo budynek znajdował się w samym centrum wsi. Erozja spowodowała, że Bałtyk w tym miejscu stopniowo coraz bardziej “wdzierał się” w ląd. Obecnie klif ten jest odpowiednio zabezpieczony, a pozostałe ruiny kościoła artystycznie wyeksponowane. Tuż obok znajduje się rozciągający się w kierunku morza taras widokowy na wysokości ponad dwudziestu metrów. 

Tuż obok znajduje się Multimedialne Muzeum na Klifie. Obiekt prezentuje historię Trzęsacza i okolic w nowatorski, multimedialny sposób. To gratka nie tylko dla miłośników sztuki zaangażowanej i współczesnej. Muzeum jest niezwykle chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, decydujące się na wczasy w Pobierowie i okolicy. Według badań sondażowych Polska Travel Muzeum na Klifie w Trzęsaczu jest najciekawszą atrakcją całego Pomorza Zachodniego! 

Zaledwie parę minut drogi samochodem z Pobierowa dzieli wczasowiczów od kolejnych, najfajniejszych atrakcji regionu. W pobliskim Niechorzu warto bowiem zobaczyć latarnię morską. Z tarasu widokowego położonego na wysokości ponad 40 metrów rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę i Morze Bałtyckie. To jednak nie wszystko, bo tuż obok znajduje się Muzeum Miniatur Latarni Morskich. Park Miniatur Latarni Morskich zawiera wszystkie miniatury obiektów, które w rzeczywistości rozciągają się od Krynicy Morskiej po Świnoujście. 

Wczasy nad morzem blisko z naturą ー papugarnia i oceanarium

Bywa i tak, że pogoda w jakimś dniu nie dopisze. Choć na wybrzeżu zachodnim pogoda jest zdecydowanie lepsza niż w centralnej części, warto przygotować się też na taką ewentualność. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do lokalnych atrakcji ー i to nie byle jakich! 

Wczasy w Pobierowie to doskonały pomysł także dla rodzin z dziećmi. Na miejscu zaliczyć można wizytę w papugarni i w oceanarium. Papugarnia w Pobierowie mieści się w niewielkim, parterowym budynku, jednak na uwagę zasługuje fantastyczne podejście do urlopowiczów, atrakcyjne ceny i niezapomniane wrażenia, które pozostaną z wizytującymi to miejsce dziećmi na całe życie. Ptaki egzotyczne można nie tylko oglądać z daleka, ale niektóre papugi przewodnik może dać dzieciom (lub dorosłym!) prosto do rąk!

Ośrodek wczasowy z basenem krytym w Pobierowie to kolejny sposób na spędzenie czasu. Ale gustując w wodnych klimatach, można też udać się do oceanarium. Oceanarium lokalizowane w Pobierowie przy głównym deptaku ー ulicy Grunwaldzkiej ー zawiera mnóstwo mniejszych i większych akwariów słonowodnych. Jest to więc okazja do zobaczenia wielu egzotycznych gatunków ryb oraz skorupiaków oceanicznych. Sensacją dla dzieci może być zobaczenie na własne oczy małych rekinów. 

Pozostając w klimatach bliskich dzikiej naturze, warto dodać, że w Niechorzu znajdziemy także profesjonalną motylarnię. To niesamowita okazja, aby zapoznać się z setkami najrozmaitszych motyli i zobaczyć, w jaki sposób żyją i jak dostojnie się poruszają. 

Na wczasach w Pobierowie maluchy też nie będą się nudzić 

Najmniejsze pociechy również będą maksymalnie usatysfakcjonowane pobytem w okolicy. Wczasy nad morzem można bowiem wzbogacić o wizytę w kilku atrakcyjnych miejscach, których nie ma nigdzie indziej: magicznym domku, parku z kolejką wąskotorową i Parku Wieloryba. 

Magiczny domek 

Magiczny domek znajduje się w Pobierowie, a swą tajemniczą nazwę zawdzięcza konstrukcji, która… jest odwrócona do góry nogami. Dokładnie tak ー domek ten stoi na dachu, a jego faktycznym dachem są fundamenty. Malowniczy obiekt może być podziwiany od zewnątrz, jak i eksploatowany. Trzeba jednak pamiętać o jednym: wewnętrz również wszystko jest na odwrót! 

Kolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa w gminie Rewal ma już ponad 125 lat. Obecnie realizuje dwie główne trasy: 

1. Gryfice ー Pogorzelica

2. Trzęsacz ー Pogorzelica

Zatrzymuje się między innymi w Niechorzu, Śliwinie i nad jeziorem Liwia Łuża (stacja Pogorzelica Sandra). Dla dzieci kolejka staje się rozrywką samą w sobie, ale obiekt ten oferuje wiele pozytywnego także dla dorosłych, którzy chcą pozwiedzać i odpocząć jednocześnie. 

Park Wieloryba 

Na osoby, które decydują się na wczasy w Pobierowie, w pobliskim Rewalu czeka Park Wieloryba. Na jego terenie można podziwiać ponad 100 różnych modeli zwierząt morskich, w tym największy na naszym kontynencie okaz Płetwala Błękitnego. 

Dla aktywnych też się coś znajdzie

Wakacje na terenie Pobierowa i okolic mogą być w pełni rekomendowane dla osób podróżujących aktywnie. Znajdzie się tu mnóstwo atrakcji zarówno dla samodzielnych turystów, jak i większych grup. Przede wszystkim na uwagę zasługuje sportowy kompleks w Pobierowie, znajdujący się zaledwie 200 metrów od centrum miejscowości. Na jego terenie rozlokowane są następujące atrakcje: 

korty tenisowe, 

skatepark,

boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, 

hala sportowa kryta,

siłownia,

boisko do siatkówki i koszykówki, 

bieżnia lekkoatletyczna. 

Nieopodal Pobierowa znajduje się też stadnina koni. Istnieje więc możliwość zorganizowania konnej wycieczki lub zabrania dzieci na naukę jazdy konnej. 

 

SPA nad morzem w Pobierowie

Oczywiście wczasy nad morzem to okres, w którym nie powinno brakować holistycznego zadbania o siebie. Rozwiązaniem będzie SPA nad morzem ー najlepsze zdecydowanie w hotelu Bagińscy SPA. Oprócz tego na wczasowiczów czekają takie propozycje, jak pełna odnowa biologiczna, fitness i sauna jacuzzi. Nasz ośrodek wczasowy z basenem z pewnością doda energii potrzebnej na cały rok, a bardzo liczne atrakcje Pobierowa skutecznie w tym pomogą!

← wróć do aktualności
Powered by
oprogramowanie dla hotelu