Pobierowo - od rolniczej osady do kurortu wypoczynkowego

Pobierowo - od rolniczej osady do kurortu wypoczynkowego

Pobierowo - od rolniczej osady do kurortu wypoczynkowego

Pobierowo to urokliwa miejscowość nadmorska położona na zachodnim wybrzeżu Polski, w województwie zachodniopomorskim. Jej historia sięga XIV wieku, a obecnie przyciąga turystów swoimi pięknymi plażami, wieloma atrakcjami i doskonałymi możliwościami do wypoczynku. Poznajmy historię Pobierowa, to jak się zmieniało na przestrzeni wieków i jego współczesne atuty.

Pobierowo - historia

Pierwsze wzmianki o Pobierowie pochodzą z XIV wieku, kiedy to była to niewielka osada rolnicza, oddzielona od morza rozległymi wydmami i lasami. Do XVIII była w rękach rodziny Kleist wywodzącej się ze starego słowiańskiego rodu. 

W XIX wieku miejsce to zaczęło się tracić charakter typowy dla osad rolniczych. Coraz większa ilość ziem nadających się do uprawy była zasypywana przez piasek znad morza. W związku z tym miejscowość zaczęła się rozwijać jako kurort wypoczynkowy, przyciągając pierwszych turystów poszukujących odpoczynku i nadmorskiego powietrza. 

W 1820 roku powstała gmina Małe Pobierowo. Stało się to z inicjatywy chłopów, którzy postanowili odłączyć swoje ziemie od majątku panującej rodziny. W 1907 roku wybudowano pierwszy hotel w miejscowości, co stanowiło początek jej dynamicznego rozwoju. Kolejne lata przyniosły powstanie wielu obiektów noclegowych, restauracji i atrakcji turystycznych, co przyczyniło się do umocnienia pozycji Pobierowa jako atrakcyjnego kurortu. 

W roku rozpoczynającym drugą Wojnę Światową miało miejsce przekazanie przez właściciela wsi znacznej wielkości terenu leśnego, który został przeznaczony na budowę ośrodków wypoczynkowych. W tym czasie Pobierowo już miało ustaloną pozycję kurortu wczasowego – było ulubionym celem wakacyjnych wyjazdów dla mieszkańców Berlina. Do tego stopnia, że powstały linie transportu dla turystów właśnie z tamtych okolic. Aby pomieścić wszystkich chętnych, Pobierowo oferowało nocleg w prawie 1000. domków wypoczynkowych. 

Po II wojnie światowej Pobierowo zostało włączone do Polski, a wszystkie domki letniskowe stały się własnością państwowego Funduszu Wczasów Pracowniczych. W latach 70. XX wieku miejscowość przeżyła kolejny etap rozwoju jako popularny kurort nadmorski. Od tego czasu jej pozycja, jako jednej z ulubionych miejscowości wypoczynkowych Polaków, wzmacnia się. Obecnie Pobierowo cieszy się zasłużoną reputacją jednego z najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce. Świeże powietrze, malownicze plaże oraz rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna przyciągają turystów z całego kraju.

Pobierowo - atrakcje i wypoczynek

Oferowane przez Pobierowo atrakcje dla dzieci i dorosłych pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie:

- Piękne plaże: Pobierowo słynie z szerokich, piaszczystych plaż, które są doskonałym miejscem na opalanie, kąpiele słoneczne i spacery brzegiem morza. Dla miłośników aktywnego wypoczynku dostępne są również miejsca i kursy przeznaczone dla surferów i kiteboarderów.

- Ścieżki rowerowe: Dla entuzjastów aktywnego wypoczynku dostępne są dwa szlaki rowerowe, pozwalające na zwiedzanie okolicy na dwóch kółkach. Błękitny szlak nadmorski, który jest częścią Europejskiego Szlaku Nadmorskiego, prowadzi od Żarnowca na Kaszubach do Świnoujścia. Niebieski szlak nadmorski pozwala obejrzeć ciekawe miejsca w okolicy Pobierowa, jak na przykład znana na całą Polskę latarnia morska w Niechorzu. 

- Parki rozrywki: W Pobierowie i okolicy znajdują się parki rozrywki, w których zarówno dzieci, jak i dorośli mogą spędzać czas na zabawie i rekreacji. Znajdują się tu na przykład Park Wieloryba czy Gigantyczny Dmuchany plac zabaw.

- Basen: Chłodzenie się podczas gorących dni zapewniają miejscowe baseny, które oferują, oprócz klasycznych pływalni, również zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji wodnych.

- Kluby i dyskoteki: Wieczorne życie Pobierowa kwitnie dzięki licznym klubom i dyskotekom, gdzie dorośli wczasowicze mogą spędzić noc, tańcząc i popijając drinki.

- Restauracje i kawiarnie: Miłośnicy dobrej kuchni znajdą tutaj wiele restauracji i kawiarni serwujących dania kuchni regionalnej.

W miejscowości znajdują się również obiekty o znaczeniu historycznym, takie jak ruiny gotyckiego kościoła, dom Ewy Braun czy muzea, które pozwalają poznać historię regionu oraz, wspomniany wyżej, pierwszy powstały w Pobierowie hotel – „Seeblick”.

Pobierowo nad morzem to doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, które mogą korzystać z licznych atrakcji, jak i dla osób dorosłych, które pragną zrelaksować się nad morzem i spędzić czas na plaży czy w spa.

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi pakietami, które oferują niezapomniane wczasy w naszym ośrodku wypoczynkowym znajdującym się w urokliwym Pobierowie. Oferta Bagińscy SPA  to doskonała okazja, aby jeszcze bardziej docenić uroki tego nadmorskiego kurortu i spędzić czas na relaksie oraz rozkoszowaniu się atrakcjami, które ma do zaoferowania Pobierowo. Hotel z basenem i spa oferuje wspaniały relaks dla całej rodziny.

Pobierowo -  historia i współczesność splatają się tu w atrakcyjną ofertę dla wszystkich miłośników morza, spacerów po plaży i relaksu. Oferowane przez Pobierowo noclegi z basenem, pobliskie centrum, atrakcje turystyczne i inne miejsca warte odwiedzenia zapewnią, że spędzicie tutaj wspaniałe chwile i stworzycie wspomnienia na całe życie!

← wróć do aktualności
Powered by
oprogramowanie dla hotelu