Jak wyciszyć ciało i umysł? Spędź kilka dni w komfortowym SPA z basenem nad morzem i odzyskaj równowagę!

Jak wyciszyć ciało i umysł? Spędź kilka dni w komfortowym SPA z basenem nad morzem i odzyskaj równowagę!

Jak wyciszyć ciało i umysł? Spędź kilka dni w komfortowym SPA z basenem nad morzem i odzyskaj równowagę!

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym czujemy, że musimy zwolnić, zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Często ma to miejsce zaraz po zimie, gdy spragniony słońca i relaksu organizm domaga się doładowania baterii. Czasem jednak stan ten przychodzi niespodziewanie, na skutek nieprzyjemnych przeżyć i wydarzeń - chcemy wówczas, choć na moment, zatrzymać się w jakiejś bezpiecznej przystani. 

Jeśli doskonale wiesz, o co chodzi i znasz ten stan, mamy dla Ciebie trzy słowa: SPA nad morzem. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego wyjazd do nadmorskiego ośrodka jest doskonałym sposobem na odnalezienie równowagi!

SPA z basenem nad morzem

SPA i morze to duet idealny dla kogoś, kto czuje silną potrzebę uzyskania równowagi. Już same spacery piaszczystym brzegiem morza, w kojącym towarzystwie szumiących wód, czy obserwowanie tańczących fal, potrafią przynieść niezwykłą ulgę nawet najbardziej skołatanym nerwom. Ze wszystkich dźwięków pochodzących z natury, to właśnie tzw. biały szum oraz dźwięki związane z wodą wywołują najwięcej pozytywnych emocji i mają zbawienne skutki dla zdrowia psychicznego.

Czasem jednak same spacery, choćby przy najpiękniejszej muzyce płynącej z prosto ze smaganych wiatrem fal, mogą okazać się niewystarczające. Szczególnie jeśli regeneracji i wyciszenia potrzebuje również Twoje ciało.

Dlatego tak dobrym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z możliwości, jakie daje Ci nasz ośrodek z basenem nad morzem. Po relaksującym, ale i męczącym spacerze, możesz na przykład skorzystać z dobrodziejstw, jakie przynosi kąpiel w jacuzzi. Podczas kojącego hydromasażu uwalniane są endorfiny, zwane potocznie hormonami szczęścia. Przy okazji, tego typu zabieg sprzyja oczyszczaniu organizmu i przyczynia się do usuwania z niego toksyn. 

SPA z basenem nad morzem, to również okazja do skorzystania z relaksujących właściwości profesjonalnych masaży! Silnie odstresowujące działanie mają np. masaże ekskluzywne wykonywane z użyciem olejków eterycznych, takich jak mango czy czarna orchidea. Zwieńczeniem takiego zabiegu jest wmasowywanie kojącego balsamu wzdłuż kanałów energetycznych ciała, skutkiem czego jest stan głębokiego relaksu. Inna opcja to wszelkiego rodzaju masaże orientalne wykonywane za pomocą różnych egzotycznych akcesoriów. Masaże te przeznaczone są przede wszystkim dla wszystkich osób zmęczonych codziennym stresem i szukających odpoczynku od pędu codzienności.

Aktywne ładowanie poziomu pozytywnej energii

Są osoby, które, chociaż chętnie korzystają z chwili wytchnienia w saunie, jacuzzi czy gabinecie odnowy biologicznej, to jednak stres muszą „rozchodzić”. 

Tak się świetnie składa, że nasze SPA w Pobierowie, to nie jedyna atrakcja, która czeka tutaj na turystów! Jeśli mówisz, że Twoje życie stanęło na głowie, to koniecznie powinieneś się wybrać do Magicznego Domku, w którym wszystko stoi do góry nogami. Szukasz czegoś spokojniejszego? Zajrzyj do Mini Oceanarium, gdzie czeka Cię spotkanie z przepięknymi, egzotycznymi rybami, spokojnie pływającymi w ogromnych akwariach. Piechurów natomiast zapraszają dwa szlaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego oraz Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

Majówka nad morzem to również doskonała okazja, by odwiedzić okolice Pobierowa. Oddalony o 9 km od miasta Dziwnówek, oprócz pięknej i czystej plaży oferuje również istny raj dla wędkarzy. W znajdującym się nieopodal Zalewie Kamieńskim, fani wędkowania mogą natrafić na najróżniejsze gatunki ryb.

Nieco dalej, bo tylko 10 km od Pobierowa znajduje się Dziwnów, a w nim obowiązkowa pozycja na liście atrakcji do odwiedzenia, czyli Nadmorski Park Miniatur i Kolejek. Tutaj niewielki brzdąc może poczuć się jak Guliwer, a nawet najbardziej poważny dorosły odnajdzie w sobie dziecko. Trzęsacz z kolei zachwyci miłośników historii. Oprócz ciekawostki, jaką niewątpliwie jest kolej wąskotorowa, której historia sięga aż 1896 roku, niedaleko brzegu morza widoczne są ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego na przełomie XIV i XV wieku.

Niechorze, to przede wszystkim Park Miniatur Latarni Morskich i najlepszy lek na skołatane nerwy, magiczne miejsce, czyli Motylarnia. Mała uwaga — ta atrakcja dostępna jest sezonowo. Z kolei Pogorzelica należąca do gminy Rewal przyciąga przede wszystkim pięknem natury. Stuletnie lasy sosnowe, rezerwat ornitologiczny, czyli jezioro Liwia Łuża, czy jezioro Konarzewo… to idealne miejsca wypoczynku dla osób szukających prawdziwego wyciszenia.

Jak widać na załączonych przykładach, nie zarówno w naszym SPA, jak i okolicach Pobierowa, każdy może znaleźć dla siebie jakąś odskocznie i sposób na przywrócenie swojemu organizmowi równowagi fizycznej oraz psychicznej. Warto zatem rozważyć przyjazd do naszego SPA z basenem nad morzem już w trakcie nadchodzącej majówki - zwłaszcza że będzie ona w tym roku wyjątkowo długa!

← wróć do aktualności
Powered by
oprogramowanie dla hotelu