SPA dla mężczyzn — zabiegi dostępne w spa dla niego

SPA dla mężczyzn — zabiegi dostępne w spa dla niego

SPA dla mężczyzn — zabiegi dostępne w spa dla niego

Od wielu lat istnieje przekonanie, że odwiedzanie salonów SPA czy salonów kosmetycznych, dbanie o swój wygląd, stosowanie, bardziej wymyślnych niż zwykłe, kosmetyków czy preparatów do higieny ciała, to domena kobiet. Facetowi powinno wystarczyć mydło lub żel do kąpieli i szampon. Na szczęście to podejście powoli zmienia się. Coraz więcej mężczyzn pragnie czuć się i wyglądać dobrze, dbać o swoją twarz i skórę, by dłużej zachować młody wygląd. Dlatego coraz bardziej popularnym widokiem jest mężczyzna w spa.

Spa dla niego

Już za czasów starożytnego Rzymu popularne były łaźnie i termy, czyli przodkowie dzisiejszych salonów SPA. W tamtych czasach nie była to domena kobiet. Głównymi użytkownikami takich miejsc byli mężczyźni. W takich łaźniach można było znaleźć takie atrakcje jak sauny, baseny z gorącą wodą, sale do masażu i osobne pomieszczenia, w których nacierano gości aromatycznymi olejkami. Były też sale sportowe lub do uprawiania zapasów. Widać więc, że były to miejsca bardzo podobne do salonów SPA, które są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. I dziś takie miejsca nie są miejscem relaksu i dbania o siebie wyłącznie dla kobiet. Można w nich znaleźć zabiegi spa dla mężczyzn, które pomogą poprawić swój wygląd i samopoczucie. Wypad do spa dla niego,  może być dobrym pomysłem na weekend, podczas którego zazna relaksu, odpocznie od trudów dnia codziennego, odreaguje stres, a przy okazji zadba o swoje ciało i skórę, żeby z nowymi siłami wrócić do pracy na co dzień. Spa dla mężczyzny to świetny pomysł, żeby wyrwać się z zatłoczonego, zanieczyszczonego miasta, oczyścić organizm z toksyn i dać odpocząć całemu organizmowi, narażonemu na wysiłek dzień w dzień. W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku dostępnych jest coraz więcej kosmetyków do higieny codziennej (szampony, odżywki, kremy przeciwzmarszczkowe) kierowanych właśnie do mężczyzn, nie musimy — i nie powinniśmy — wstydzić, czy obawiać się wizyty w spa dla mężczyzn.

Zabiegi SPA dla mężczyzn

Szeroka gama usług świadczonych przez współczesne salony SPA, daje pewność, że każdy mężczyzna w spa znajdzie coś dla siebie. Najchętniej wybieraną przez panów usługą są wszelkiego rodzaju masaże. W naszym SPA dostępne są najróżniejsze rodzaje masażu, zależnie od gustu więc można wybrać coś odpowiedniego. Dostępne są klasyczne masaże całego ciała lub częściowe, lub podobne, ale połączone z aromaterapią, czyli wykorzystaniem aromatycznych olejków eterycznych, działających terapeutycznie i relaksująco. Mamy również dostępne masaże nóg i stóp, które dadzą ukojenie zmęczonym codzienną gonitwą kończynom. Oferujemy też masaż bańką chińską, czyli odmianę terapii podciśnieniowej. Działa on na odwrotnej zasadzie niż masaż uciskowy, zwiększa ukrwienie skóry, poprawiając  elastyczność i dając jej młodszy wygląd. Dla osób, które spędzają dużo czasu, siedząc przed komputerem czy na różnego rodzaju spotkaniach służbowych, mamy tak zwany masaż konferencyjny, czyli masaż skupiony na karku i głowie, usuwający napięcia i blokady mięśniowe. Dla miłośników bardziej wyrafinowanych zabiegów proponujemy ekskluzywne masaże odstresowujące i relaksacyjne. Wolne rytmiczne ruchy poprawiają samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne, aromatyczne oleje koją zmysły, a zwieńczeniem masażu jest  wmasowanie w skórę balsamu z egzotycznych składników, jeszcze bardziej wzmacniających poczucie relaksu i odpoczynku. Do jeszcze lepszego zadbania o skórę, spa dla mężczyzny oferuje masaże orientalne, wykonywane przy pomocy egzotycznych akcesoriów i olejków aromaterapeutycznych pochodzenia roślinnego. Redukują stres, poprawiają kondycję skóry i odprężają. Przykładem takiego zabiegu jest masaż bambusem królewskim, uspokaja umysł, daje odpoczynek całemu ciału i ulgę nogom i stopom. Oczywiście masaże to nie jedyne zabiegi spa dla mężczyzn, jakie możemy zaoferować. Dostępne są różnego rodzaju zabiegi na twarz, poprawiające kondycję skóry, jej zdrowie i dzięki temu dające możliwość zachować młodszy wygląd i lepsze samopoczucie z tym związane. Dla eleganckich mężczyzn, przykładających uwagę do najdrobniejszych szczegółów, proponujemy manicure i pedicure, regulację brwi czy depilację wybranych części ciała.

Posiadamy też szeroką ofertę zabiegów fizjoterapii. Krioterapia, czyli użycie niskich temperatur do leczenia zmian reumatycznych czy pourazowych. Inhalacja, zwalczająca dolegliwości związane z układem oddechowym, czy magnetoterapia działająca leczniczo na schorzenia narządów ruchu, czy układu krążenia.

Jak widzicie, oferta spa dla mężczyzn  jest naprawdę bardzo interesująca i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Panowie, sprawcie sobie więc trochę przyjemności, na którą zasługujecie!

← wróć do aktualności
Powered by
oprogramowanie dla hotelu